Acil Pırlanta Bozdurma – Hemen Pırlanta Nakite Çevirme

Acil pırlanta bozdurma işlemi son derece güvenilir bir adreste yapılması gereken bir işlemdir. Aksi takdirde pırlantalarınızı fark etmeden değerinden daha düşük fiyata satabilirsiniz.
Acil Pırlanta Bozdurma

Pırlantalar, kadınların en şık ve en nadide takılarının başında geliyor. Pırlanta takıların her birisi kadınların güzelliğini ışıltılı hale getirirken bir yandan da kadınlar için pırlanta bozdurma konusu da araştırma konusu olarak gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Acil pırlanta bozdurma işlemi son derece güvenilir bir adreste yapılması gereken bir işlemdir. Aksi takdirde pırlantalarınızı fark etmeden değerinden daha düşük fiyata satabilirsiniz. Bizler bu noktada Karadeniz Kuyumculuk iştiraki ve güvencesi ile sizlere güvenilir pırlanta bozdurma hizmeti sunmaktadır.

Satmak ve nakite çevirmek istediğiniz pırlantalarınızı firmamız aracılığı ile hemen pırlanta nakite çevirme imkanına sahip olabilirsiniz. Pırlanta alanında uzman olan personellerimiz, ikinci el pırlantalarınıza değerinde fiyat teklifleri sunarak pırlantalarınızın nakit ödemesini anında yapar.

Pırlanta Bozdurma Hesaplama

Pırlantanın ağırlığı, karat ile ifade edilir. Satmak istediğiniz pırlantanın karat ağırlığı ne kadar fazla ise pırlantanızın fiyatı da o kadar yüksek olacaktır. Pırlantalarınız hassas tartılarda tartılarak karat ağırlığı ölçülür ve karat ağırlığı doğrultusunda pırlanta bozdurma hesabı yapılır. Hesaplama sırasında sadece karat ağırlığına bakılmaz. Aynı zamanda hesaplama sırasında pırlantanızın daha birçok özelliğine bakılır.

Pırlanta bozdurmak istediğinizde bakılan diğer özelliklerin başında pırlantanızın berraklığı yani kullanım oranı incelenir. Diğer bir ifade ile yıpranma payı hesaplanır. Eğer pırlantanızı uzun süre kullanmış iseniz yıpranma oranı fazla çıkacağından pırlantanızın fiyatı da düşecektir. Pırlantalar üzerindeki karbon kristaller kullanıldıkça berraklığını kaybeder. Bu incelemeler doğrultusunda bozduracağınız pırlantanızın değeri detaylı olarak hesaplanır.

Pırlanta Satarken Zarar Edilir mi?

Neredeyse her kadın için pırlanta takılar hem maddi hem de estetik açıdan değerli aksesuarlardır. Ancak diğer pırlanta nakite çevirmek isteyen kadınlar, zarar edip etmeyeceklerini de merak ediyor. Zaman zaman çok sevdiğiniz pırlantalarınızı değiştirmek ya da paraya çevirmek için satmak isteyebilirsiniz. Ancak bu noktada pırlantanızı aldığınız ücretten daha düşük ücrete satacak olacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Pırlanta takılar her ne kadar satın alınırken pahalı ürünler olsa da satın aldıktan sonra her kullandığınızda satış değeri düşen takılardır. Bu nedenle de birçok kadın pırlanta bozdur kelimesini fazlasıyla aratıp araştırmalar yapmaktadır. Ancak satmak istediğiniz pırlantalarınızda işçilik kaybının olması değişmez bir gerçektir. Nitekim pırlantalarınızın özelliklerinin iyi olması ve farklı tasarıma sahip olması elbette zararınızı minimuma indirecek detaylar arasındadır.

Pırlanta Almak Mantıklı mı?

Günümüzde piyasanın da hareketlenmesi ile birlikte insanlar yatırım aracı olarak yoğun bir şekilde altın almaya başlamıştır. Kadınlar ise hem yatırım hem de aksesuar olarak pırlantaları tercih etmektedir. Son zamanlarda pırlanta fiyatlarında düzenli bir artışın söz konusu olması beraberinde pırlantaya yapılan yatırımın mantıklı olduğunu, pırlanta satma sırasında kar edilebileceğini göstermiştir.

Yatırım aracı olarak pırlanta almak mantıklı olarak bilinse de yatırım yapmak için aldığınız pırlantaların özellikleri yatırım oranınızı da doğrudan etkiler. Diğer yandan pırlanta almanın uzun vadeli olarak düşünüldüğünde karlı olabileceğini söylemek mümkündür. Satın aldığınız ve kısa vadede acil pırlanta bozdurmak istediğinizde kar değil tam aksine zarar etme olasılığınız fazlasıyla yüksek olacaktır. Çünkü kısa sürede pırlanta fiyatlarında ciddi bir yükseliş meydana gelme olasılığı düşüktür.

Kısa bir süre önce satın aldığınız pırlanta takılarınızı satmak istediğinizde en az %20 oranında bir işçilik kaybı olacaktır. Kısa vadede olduğu için pırlantalarınız aldığınız fiyat üzerinden değerlendirileceğinden işçilik kaybı hesaba katıldığında da kardan çok zarar etmiş olacaksınızdır. Bu nedenle de eğer yatırım yapmak istiyorsanız pırlantaya uzun vadeli yatırım yapabilirsiniz.

Pırlanta Bozdururken Ne Kadar Değer Kaybeder?

Bozdurmak istediğiniz pırlanta ne olursa olsun kaybedeceği değer pırlantanızın özellikleri doğrultusunda değişkenlik gösterecektir. Diğer yandan pırlantanızın değeri satın aldığınız kuyumcuya ve sertifikalı olup olmaması gibi detaylara göre de belirlenir. Bunun için de öncelikle pırlanta takı bozdurmak için güvenilir adres tercih etmeniz daha az zarar etmeniz için önemli bir husustur.

Pırlantanın berraklığı, karat ağırlığı, rengi, taş kesimi, tasarım özellikleri değeri üzerinde etki eder. Bu faktörler göz önünde bulundurulduğunda pırlanta takı bozdurmak istediğinizde minimum %20 değer kaybedecektir. Bu değer kaybı kullanım oranınıza ve işçilik kaybına göre %50 oranına kadar çıkabilir. Pırlantanızı bozdururken bu değer kaybını göz önünde bulundurmalısınız.

BİZE ULAŞIN

PIRLANTA BOZDURMAK FİYAT ALMAK PIRLANTA SATMAK PIRLANTA NAKİTE ÇEVİRMEK ONLİNE PIRLANTA BOZDURMA PIRLANTA BOZDURMA FİYATLARI

Karadeniz Kuyumculuk güvencesiyle marka farketmeksizin İnternet sitemizden pırlanta bozdurma işlemlerini yapabilirsiniz. Online pırlanda bozdurmak istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Pırlanta bozdur işlemleriniz için hemen bizi arayın ya da whatsapptan yazın.

Son yazılar

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
Share on print