Pırlanta Bozdurma

Pırlantalar göz alıcı parlaklığı ve ihtişamı ile her daim kadınlar vazgeçemediği aksesuarlar arasında yer almaktadır. Zarifliği temsil etmesinin yanında pırlantalar özel günlere de daha bir anlam katmaktadır. Çeşitli nedenlere bağlı olarak pırlantasını bozdurmak isteyenler pırlanta bozdurma işleminin nasıl yapacağını merak etmektedir. Bu işlemi yapmak için öncelikle detaylı bir araştırma yapmak gerekir.
Pırlanta Bozdurma

Pırlanta Yüzük Bozdurma Hesaplama

Pırlanta bozdurma diğer aksesuarların bozulmasına kıyasla daha fazla detay gerektiren bir işlemdir. Pırlanta yüzük fiyat hesaplaması ile ilgili bilgiye sahip olmayanlar bu işi bilen biri ile satış işlemini gerçekleştirirlerde daha faydalı olacaktır.

Pırlanta bozdurmak için fiyatların hesaplanması her firma için farklıdır. Genel olarak sertifikalı pırlanta ürünlerde firmalar yüzde 30 ile yüzde 50 oranında kesinti yapabilmektedirler. Pırlantanın bozdurma aşamasında firmaların en dikkat ettiği husus pırlantaların ne kadar yıpranıp zarar gördüğüdür.

Pırlantaların bozdurulması için bazı durumlara dikkat etmek fayda sağlayacaktır. Bu durumlarda biri zaman olmaktadır. Pırlanta alınma zamanına yakın bir zamanda bozdurulduğunda daha yüksek bir fiyata satılırken, aradan zaman geçmesi pırlantanın değerinin düşmesine neden olacaktır.

2. El Pırlanta Alan Yerler

  1. el pırlanta alımı yapan birçok yer bulunmaktadır. Her bir yerin pırlanta bozdurma fiyatları değişmekte olup, pırlanta satışı yapmadan önce birkaç yer gezerek fiyat bilgisi almak daha doğru olacaktır.

Kapalı Çarşı’da Pırlanta Bozdurma

Takı mücevherat denildiğinde çoğu kişinin aklına ilk gelen yer kapalı çarşı olmaktadır. Çeşit çeşit binlerce takının yer aldığı kapalı çarşıda altın alım satımının yanında pırlanta satışı ve alımı gerçekleştirmektedir.

Birçok dükkanın olduğu kapalı çarşıda fiyat teklifi alarak kendi değerinde pırlantalar kolaylıkla bozdurulabilmektedir. Bu nedenle en çok tercih edilen yerlerin başında gelmektedir.

Sertifikasız Pırlanta Nasıl Satılır?

Sertifikasız pırlanta bozdurmak zor ve zahmetli bir iştir. Sertifikasız pırlanta bozdurma pırlantanın değerinden düşük fiyatla satılmasına neden olabilmektedir. Bu sorunla karşılaşmak istemeyenler sonrasında pırlantasını sertifikalatabilmektedir.

Pırlantanın sertifikalanması maliyetli bir işlem olması nedeniyle bu şekilde işlem yapmak isteyenlerin ilk olarak detaylı bir araştırma yapması bunun neticesinde bir karara varması gerekmektedir. Pırlanta sertifikalama işlemi için verilecek ücret, pırlantanın değerini karşılamıyorsa bu konuyu tekrar düşünmek faydalı olacaktır.

Pırlanta Satış Hesaplama

Pırlantalarının fiyat değerlendirmesi yapılırken 4C özelliği kullanılmaktadır. Bu özellik pırlanta değerini belirlemede tek başına yeterli olmayıp, birçok unsur bu duruma dahi edilmektedir. Pırlantaların zamana bağlı zarar görmesi, tahrip olması gibi tüm detaylar bu işlem içerisinde dikkate alınmaktadır.

Pırlanta Alış Satış Fiyatları

Pırlanta bozdurma ve almak isteyenler için firmalar kendi bünyelerinde farklı fiyatlar belirlerler. Belirlenen fiyatlar tek bir özelliğe bağlı kalmayıp, birçok unsur fiyat belirlemede etkili olmaktadır. 4C pırlantaların değerini belirlen unsurdur. Fakat pırlantaların değeri hesaplanırken bu unsur tek başına ele alınmaz.

Yıllardır kullanılan pırlantalar belli bir zaman sonra tahrip olup zarar görebilmektedir. Pırlanta bozdurma işleminde bu duruma çok dikkat edilmektedir. Pırlantaların nasıl bir işçiliğe ve el emeğine sahip olduğu, modeli gibi durumlarda dikkat edilen diğer hususlar arasında yer almaktadır.

BİZE ULAŞIN

PIRLANTA BOZDURMAK FİYAT ALMAK PIRLANTA SATMAK PIRLANTA NAKİTE ÇEVİRMEK ONLİNE PIRLANTA BOZDURMA PIRLANTA BOZDURMA FİYATLARI

Karadeniz Kuyumculuk güvencesiyle marka farketmeksizin İnternet sitemizden pırlanta bozdurma işlemlerini yapabilirsiniz. Online pırlanda bozdurmak istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Pırlanta bozdur işlemleriniz için hemen bizi arayın ya da whatsapptan yazın.

Son yazılar

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
Share on print