Sertifikasız Pırlanta Bozdurma Yapılabilir mi?

Pırlanta bozdurma işlemi altının inişli çıkışlı hareketleri sebebiyle insanların en çok almak istediği veya satmak istediği bir yatırım aracına dönüşmüştür. Yatırım aracı gözüyle bakılmasından dolayı insanlar pırlanta hakkında bilgiler öğrenebilmek üzerine araştırmalar yapmaktadır. Çünkü ülkemiz de pırlantadan anlayan insan sayısı çok azdır.
Sertifikasız Pırlanta Bozdurma

Bu sebeple dolandırıcılıklar fazlasıyla olabilmektedir. Bizler de bugün sizler için pırlanta alınır iken en çok dikkat edilmesi gereken sertifika işleminden bahsedeceğiz. Sertifikasız pırlanta alınır mı? Hadi kazara aldınız bunu nasıl satabilirsiniz? Bunların cevaplarını arıyorsanız yazımızın devamın da bulabilirsiniz.

Sertifikasız Pırlanta Alınır Mı?

Pırlanta alınırken ilk dikkat etmeniz gereken kural 5C kuralıdır. Bunlar Kesim (Cut), Karat (Carat), Berraklık  (Clarity), Renk (Color) ve Sertifikadır. (Certificate) Her biri diğeri kadar önemli iken özellikle sertifika Pırlanta bozdurma işleminde büyük önem taşımaktadır. Sertifikasız pırlanta almamaya özen göstermelisiniz.

Ayrıca bu sertifika uluslararası sertifika sayılan GIA ve HRD Antwerp sertifikalarından olmalıdır. Firmaların kendi adına düzenlediği sertifikaların yanında 2. Sertifika olarak bu sertifikayı da almalısınız. Sertifikası olmayan pırlantalar hemen hemen yarı fiyatına alınmaktadır. Hatta maalesef ki bazı firmalar değerinin bile çok altında fiyat biçmektedir. Aldığınız ürünlerin mutlaka sertifikasının olması onun değerinin aşağısına satılmasına engel olmaktadır.

Sertifikasız Pırlanta Nasıl Satılır?

Pırlanta yüzük bozdurma işleminde en çok karşılaşılan maalesef ki sertifikasız ürün olmasından kaynaklanmaktadır. Genellikle hediye olarak alınan pırlanta yüzükler bazen hem sertifikasız alınıyor bazen de hediye edenler tarafından sertifikası verilmiyor. Ya da en kötü şartla sertifikaları kayboluyor. Pırlanta yüzükler çok çabuk yıpranabildiği gibi taşlarının düşme olasılıkları da maalesef ki fazladır.

Sertifikasız Pırlanta Nasıl Satılır?

Bu sebepten dolayı satılır iken de değer kaybını en fazla yaşayan ürün skalasında yer almaktadırlar. Eğer pırlantalarınızı bozdurmayı düşünüyorsanız ve sertifikası da bulunmuyorsa sadece pırlanta mücevheri ile ilgilenen firmalar da satışını gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Diğer kuyumculara nazaran değerinde fiyat verdiklerini söylemek doğrudur.

Pırlanta bozdurma işleminde elimizden geldiği kadar sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Sizler de sertifikasız bir ürüne sahipseniz satış yapmak için birkaç firma ile görüşüp değerine en yakın fiyatı veren firma ile satışınızı gerçekleştirmelisiniz.

BİZE ULAŞIN

PIRLANTA BOZDURMAK FİYAT ALMAK PIRLANTA SATMAK PIRLANTA NAKİTE ÇEVİRMEK ONLİNE PIRLANTA BOZDURMA PIRLANTA BOZDURMA FİYATLARI

Karadeniz Kuyumculuk güvencesiyle marka farketmeksizin İnternet sitemizden pırlanta bozdurma işlemlerini yapabilirsiniz. Online pırlanda bozdurmak istiyorum diyorsanız doğru adrestesiniz. Pırlanta bozdur işlemleriniz için hemen bizi arayın ya da whatsapptan yazın.

Son yazılar

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on skype
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
Share on print